OSM Sokołów Podlaski

O Firmie
Nasze Nagrody

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sokołowie Podlaskim zlokalizowana jest około 90 km na wschód od Warszawy, na Podlasiu w województwie mazowieckim w rejonie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Teren ten charakteryzuje się brakiem przemysłu i dobrze rozwiniętym rolnictwem z długą tradycją w produkcji mleka o najwyższej jakości.

Działalność gospodarczą Spółdzielnia rozpoczęła w roku 1945 specjalizując się w chwili obecnej w produkcji najwyższej jakości produktów ekologicznych, w tym: serów twarogowych, twarożków i serka ziarnistego, masła oraz galanterii mlecznej w szerokim asortymencie: mleko spożywcze, kefir, śmietanka i śmietany ukwaszane, jogurty owocowe, maślanki naturalne i smakowe oraz chłodnik litewski.

Produkowane wyroby są bez konserwantów, pakowane w opakowania ekologiczne tzn. "przyjazne środowisku" i zdrowiu konsumenta.

W Spółdzielni trwa ciągły proces transformacji, modernizacji i unowocześniania procesu technologiczno- produkcyjnego.

Spółdzielnia posiada linie technologiczne do produkowanych wyrobów , kazeiny wyposażone w nowoczesne urządzenia firm zachodnich oraz wydzieloną halę do odbioru mleka wraz z urządzeniami przesyłowymi bezpośrednio do ciągów produkcyjnych.

W celu dostosowania metod kontroli i jakości produkowanych wyrobów do wymagań Państw Unii Europejskiej Spółdzielnia wdrożyła Zakładowy System Analiz Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli opartych na zasadach Hazard Analysis Critical Control Points tzw. HACCP oraz system zarządzania jakością DIN EN ISO 9001:2000.

Certyfikat TÜV

Prowadzony proces transformacji pozwolił że Spółdzielnia spełniła wymagania Dyrektywy Rady Unii Europejskiej a tym samym znalazła się w gronie podmiotów mających prawo produkować i sprzedawać swoje wyroby na rynkach Państw Unii Europejskiej oraz poza ich granicami.

Wysoka jakość produkowanych przez Spółdzielnię wyrobów została potwierdzona przez liczne grono specjalistów z dziedziny oceny ich jakości. Dowodem tego jest fakt przyznania przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji w Warszawie najwyższego znaku jakości Q takim wyrobom jak MASŁO oraz TWARÓG . Ponadto za wysoką jakość produkowanych wyrobów Spółdzielnia została laureatem ogólnopolskiej nagrody "AGRO POLSKA", "LIDER RYNKU", "EURO-LIDER", "ORZEŁ AGROBIZNESU", "WIELKA KONEW EUROPEJSKA", "MLECZNA PERŁA", "KAPELUSZ MERKUREGO", "GRAND PRIX ORZEŁ AGROBIZNESU" i wielu innych nie wymienionych. Spółdzielni nadany został również "KONSUMENCKI i SPÓŁDZIELCZY ZNAK JAKOŚCI" oraz otrzymała wyróżnienie w kategorii przemysłu spożywczego "MAZOWIECKA FIRMA ROKU".

W roku 2005 na Targach "Mleko Expo" w Warszawie Spółdzielnia otrzymała wyróżnienie Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich za wysoką jakość masła osełkowego.

Ponadto Spółdzielnia zdobyła tytuł "LIDERA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2005 ROKU" w konkursie organizowanym przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw, jako lider za szczególne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości i innowacyjności oraz dostosowania firmy do funkcjonowania na zintegrowanym rynku europejskim.

Fakt ten został potwierdzony w dniu 7 grudnia 2005 roku statuetką oraz wystosowanym na tę okoliczność przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Aleksandra Kwaśniewskiego liście gratulacyjnym.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sokołowie Podlaskim, 08-300 Sokołów Podlaski, ul. Lipowa 54, tel. 25 781 20 81